Od 10 października 2023 roku, nauczyciele klas IV-VIII mogą składać wnioski o przyznanie bonu 2500 zł przeznaczonego na zakup laptopa. Wnioskować o nie mogą również pedagodzy, wychowawcy świetlic szkolnych, nauczyciele bibliotekarze a także nauczycielki na urlopach macierzyńskich i wychowawczych.

Opis programu

W ramach programu nauczyciele mogą otrzymać bon o wartości 2500 zł brutto na zakup laptopa lub laptopa przeglądarkowego.

Nauczyciele mają także możliwośc dopłacenia do droższego modelu sprzętu – w tym przypadku wartość bonu pomniejszy cenę zakupu. Nauczyciele mają różne potrzeby i ustawa daje im możliwość wyboru takiego sprzętu, jaki spełni ich oczekiwania i potrzeby w pracy

korzystanie z nowoczesnego sprzętu pozwoli nauczycielom na skuteczniejszą realizację podstawy programowej, urozmaicanie prowadzonych lekcji, poszerzanie wiedzy i rozwój kompetencji cyfrowych uczniów.

Chcesz zgłosić szkołę do programu?

Jeśli jesteś organem prowadzącym szkołę złóż wniosek o przyznanie dofinansowania aby zgłosić nauczycieli z danej szkoły.

Typ urządzenia      laptop lub laptop przeglądarkowy
System operacyjny      64-bitowy, w języku polskim
Pamięć RAM      minimum 8 GB
Dysk twardy      SSD o pojemności minimum 256 GB
Rozdzielczość ekranu      FullHD lub wyższa
Rozmiar ekranu      minimum 13″
Złącza      co najmniej dwa złącza komunikacyjne, w tym 1 wideo
Łączność      Wi-Fi (co najmniej wersja 5 ac), Bluetooth (co najmniej wersja 5.0)
Wydajność      co najmniej 1200 punktów w teście benchmarkowym CrossMark
Bateria      minimum 6 godzin pracy na baterii
Klawiatura      układ QWERTY
Dodatkowe cechy      głośniki stereo, wbudowana kamera i mikrofon
Data produkcji      najwcześniej na 9 miesięcy przed zakupem
Gwarancja      minimum 36 miesięcy

Szukasz odpowiedniego laptopa?

Zgłoś się do nas.
Nasz specjalista pomoże Ci w doborze sprzętu i przygotuje indywidualną wycenę dostosowaną do Twoich potrzeb.

Dział handlowy

Ryszard Sikora